Stowarzyszenie Linia Życia, jako współorganizator ma zaszczyt zaprosić na konferencję połączoną z crash testami urządzeń infrastruktury drogowej, która odbędzie się w dniach 24-25.06.2015 w Inowrocławiu.

Polska Wizja Zero to, oparta o skandynawskie doświadczenia, inicjatywa zwracająca uwagę na najbardziej istotne problemy powodujące zagrożenia dla zdrowia i życia w ruchu.

W tym roku,podczas crash testów i interdyscyplinarnej konferencji, poświęconej bezpieczeństwu ruchu drogowego, bezpieczeństwu pracy na drogach oraz bezpiecznej infrastrukturze drogowej poruszone zostaną problemy odpowiedzialnego projektowania i stosowania właściwych urządzeń bezpieczeństwa na drogach i obiektach inżynierskich różnych kategorii, bezpieczeństwa prac na drogach, które odbywają się przy aktywnym ruchu drogowym. Omówione zostaną zagadnienia wpływu różnych nawierzchni drogowych i utrzymania całorocznego dróg na bezpieczeństwo ich użytkowników.

Rozwinięty zostanie także, rozpoczęty w 2014 r. cykl, „ Kto winny – człowiek, droga, czy samochód?”
Polska Wizja Zero jest jedynym w Polsce i Europie spotkaniem łączącym, w tym samym miejscu i czasie, aspekty teorii oraz praktyki stosowania urządzeń bezpieczeństwa i utrzymania dróg oraz zachowań użytkowników ruchu drogowego.

Konferencja wraz z crash testami odbywa się w plenerze – na poligonie doświadczalnym Instytutu Badawczego Ochronnych Systemów w Inowrocławiu. Specjalnie zbudowana infrastruktura konferencyjna (hale namiotowe) pozwala na komfortowe uczestnictwo w obradach, a poligon jest miejscem praktycznego odzwierciedlenia omawianych problemów w formie crash testów, wystaw i innych pokazów przeprowadzanych na oczach uczestników konferencji.

Polska Wizja Zero – program do ściągnięcia

formularz uczestnictwa

formularz uczestnictwa dla członków Stowarzyszenia Linia Życia
Organizatorzy:
STOWARZYSZENIE LINIA ŻYCIA
INSTYTUT BADAWCZY DRÓG I MOSTÓW
INSTYTUT BADAWCZY OCHRONNYCH SYSTEMÓW
SAFEROAD RRS POLSKA
EUROINFRASTRUKTURA.PL

Partnerzy:
EURORAP POLSKI ZWIĄZEK PRACODAWCÓW BUDOWNICTWA
POLSKI KONGRES DROGOWY
ZDW BYDGOSZCZ
ZDW OLSZTYN
FUNDACJA MARSZ ZEBRY
PRODUCENT WYKONAWCZY: FREELANCERS GROUP


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *